Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Dita
Hledaný text:

Dopis od Věry Urbancové

Vloženo: 23. 5. 2004

Milé Pomocné tlapky,

dva měsíce uběhly jako voda a proto bychom vám s Ditou opět rády referovaly, jak se nám daří a co je u nás nového. Od posledně se u nás nic významného nezměnilo, i když pár zážitků, o které se s vámi rádi podělíme tu přeci jen bylo.

Hned v dubnu jsme si poprvé za dobu našeho společného soužití vyzkoušely několikadenní odloučení. Byla jsem totiž v nedalekém Brandýse nad Orlicí na plánovaném pobytu v lázních. Po zodpovědném zvážní situace jsme se rozhodli, že Dita mě výjimečně nebude doprovázet a zůstane doma. Brandýské lázně totiž nenabízejí nijak výrazné možnosti venčení, a i když je Dita velmi nenáročná, rozhodla jsem se ji nechat doma. Vídali jsme se s Ditou o víkendech, kdy jsem se vracela domů, a přes týden se o Ditu starala moje dcera Pavla. Upřímně řečeno, po mém návratu chvíli trvalo, než si Dita opět uvědomila, kdo je její hlavní panička, ale to se během dvou dnů srovnalo.

O týden později jsme naopak vyrazily na náš první společný výlet. Probíhala totiž tradiční rekondice na Pastvinách, kde se každoročně scházejí lidé z Ústecko-orlického kraje, kteří stejně tak jako já trpí roztroušenou sklerózou. Ubytovány jsme byly v hezkém a útulném penziónku nedaleko pastvinské vodní nádrže. Okolí dávalo spoustu možností pro venčení a přálo nám i počasí, takže jsme občas mohli vyrazit i na delší procházku. Dita se od prvního dne stala miláčkem celého osazenstva a hlavní hvězdou týdne.

Všichni se s ní fotili, bude o ní článek v časopisu Roska (časopis pro nemocné roztroušenou sklerózou) a snad se ani nemusím zmiňovat o tom, že Dita si této přízně náležitě užívala. To bylo něco pro ní. Pořád u někoho ležela rozvalená jak lehká dívka a čekala na hlazení J)) Především ale musím vyzvednout Ditino skvělé chování po celou dobu pobytu. Poslouchala mě skutečně na slovo a i přes značný počet obdivovatelů a nejrůznějších lákadel a rozptýlení se chovala skutečně vzorně. Květen už pro nás byl o poznání klidnější a mohli jsme se tak v klidu opět srovnat do našeho každodenního režimu.

Co se týče zdravotního stavu Dity, vše bylo, až na malé drobnosti, v pořádku. Nechali jsme Ditě aplikovat ampuli proti klíšťatům a blechám. V rámci této návštěvy pan doktor Ditu zběžně prohlédl a opět konstatoval lehký zánět v pravém uchu. Předepsal nám kapičky Chronicin a po týdnu bylo vše v pořádku. Jinak je Dita stále ve výborné kondici a v naprostém pořádku.

Nyní by měla přijít na řadu část s Ditinými hříchy. Nebude však dlouhá a vlastně se bude týkat jen již v první zprávě probíraného Ditina neduhu. Ano, pamatujete si správně. Je to pojídání všeho, vždy a všude. Tentokrát si Dita pochutnala na mých cyklistických rukavicích, které používám pro lepší řízení vozíku , které už vyzvracela.

A to by snad mohlo být pro tentokrát všechno. Jak nám to spolu sluší už jsme vám poslali a samozřejmě se moc těšíme na setkání 5. 6. v Třemošné.

Mějte se všichni fajn a zase někdy,


Věra Urbancová a Dita (TEAM č. 16)

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019