Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Diana
Hledaný text:

Alice a Diana

Vloženo: 31. 1. 2013

Tak už je za námi 7 rok spolužití a mým asistenčním psem Dianou. Od předcházejícího roku se téměř nic nezměnilo, jen Diana projevuje svým chováním stárnutí nebo stále více to, že jí moc chybím. Od ledna do konce června se vidíme minimálně, jen o víkendech a o prázdninách nebo pokud dostaneme ředitelské volno ve škole. Po tu dobu, kdy jsme spolu, se Diana ode mne nehne a stále sleduje každý můj pohyb. Plně jí chápu, neboť mě je po ní také smutno.

Jelikož k nám do rodiny přibyl další člen na vozíku, je to můj přítel, tak Diana nejprve žárlila a nechtěla dovolit, abychom byli blízko sebe, hned se nutila mezi nás. Po čase to pochopila a začala Dennise také brát do své smečky. Občas to vypadá, jako by Diana věděla, že Dennis potřebuje více její péči než já a pomůže i jemu, aniž by dostala povel. Je prostě vyjímečná. V létě jsme se vydali na dovolenou a Diana jela samozřejmě s námi. Moc se jí tam líbilo, protože jsme si pronajali rodinný dům na úplné samotě, žádní lidé kolem ani jiná zvířata. Mohla se proběhnout po louce kolem domku a to se jí moc líbilo. Ve městě, kde bydlíme ,není moc míst, na kterých by se mohla volně proběhnout a nenarazila přitom na nějakého člověka nebo psa. Během dovolené jsme podnikali spoustu výletů, při kterých mě Diana doprovázela. Po celou dobu byla vzorná a užívali jsme si společné chvíle. Sice je pravda, že když jsem usedala do bobu na bobové dráze nebo do sedačky na horské dráze a ona nemohla se mnou, tak byla nervózní a když mě viděla v cíli přijíždět, nejraději by se ke mně rozběhla samou radostí, že se mi nic nestalo a vrátila jsem se k ní.

Samozřejmě, že během léta bylo i dost bouřek a Diana se tento rok chovala jinak než obvykle. Nikdy bouřky nepociťovala, ale tento rok se chovala jinak. Už dvě hodiny před bouřkou zrychleně a hlasitě dýchala, klepala se a nejraději by se někam schovala. Od září do konce roku vše zase probíhá jako během školy, vidíme se pouze o víkendech a o prázdninách. Po dobu kdy jsem ve škole se o Dianu starají moji rodiče a Diana v tuto dobu pomáhá mojí mamce, protože mamča má také problém s pohybem, takže jí podává věci ze země a hlavně ji hlídá, aby jí včas varovala, že se mamce blíží hypoglykémie (nízká hladina cukru v krvi u diabetiků nebezpečné) a tím zabrání, aby mamka upadla do kómatu.

A to je asi tak vše, co by jsem za tento rok uvedla, vlastně znovu chci poděkovat všem lidem, kteří sponzorují tyto psy a těm, kteří se o ně starají a cvičí je, protože tito psy jsou pro nás klienty velkými pomocníky a současně nám pomáhají být i v některých životních situacích být samostatnými.

 
_MG_9049.jpg _MG_9053.jpg _MG_9059.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019