Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Denis
Hledaný text:

Úžasný společník Denis

Vloženo: 2. 10. 2014

Pěkný den Vážení sponzoři a kamarádi!

Je to pěkná doba co jsme se neozvali a tak se Vám upřimně omlouváme. Prodělali jsme doma několik  zdravotních krizí, ale už je to zažehnáno a tak znovu startujeme do běžného života.

S Deniskem jsme si jeli pro nové auto, pro které nás vezl, také invalida, kamarád na invalidním vozíku, svým autem a Denisovi se to moc líbilo. Pak jsme byli několikrát u lékařů, naše obvyklá cesta. Ale byli jsme i na výstavě velkopěstitelů zahrdkářů v Brně na výstavišti. Fotky dodáme později- zablokoval se nám foták. Bylo to opravdu krásné a hlavně tam byl Denis jediný pes a veškerou pozornost ztrhl na sebe. Opravdu se líbil. Dokonce Denisovi se líbila výstava přírodních vazeb z květin, šišek a chvojí. Jinak jsme často u nás na poště, kde ho holky mají rády a líbí se jím. Vím vypadá to, že se jen chválím, ale ono to opravdu tak je!

No teď trošku z domácího prostředí a o Deniskovi. Je mu tři a půl roků. Je zdravý, hodný, poslušný a pracovitý. A také opravdu hodně kamarádský s našimi dalšími mazlíčky. Je to malý 12 letý Yorkšír, 4 letý kocourek a 2 letý postižený papoušek Žako. Denis se naučil mi pomáhat nosit třísky při sekání dřeva na otop, podává mi prádlo z lavoru při věšení na sušák, ale také rád se mnou uklízí- pomáhá mi stahovat povlečení s duchen a polštářů, když dávám větrat duchny do oken, tak mi to vše podává. Je u toho veselý a když se ho manžel zeptá, co to dělá, jestli pracuje, tak mu málem od radosti odpadne ocásek, jak stím na znamení radosti mává.

Nebo, když nosím věci z místnosti do místnosti, co je třeba a nechci po něm nic, tak kouká a najednou přiběhne s něčím v tlamičce, ale co je na tom tak je to, že je to vždy věc, kterou bud potřebuji, nebo ji chci schovat. A vždy si říkáme, jak to ví? Dyť ho to nikdo neučil. Je opravdu báječný. A navíc ví, že když bude pomáhat, bude odměněn a to jablíčkem, nebo nějakou dobrou zeleninou. Miluje to a navíc je to zdravé. Jelikož Labradoři  mají tendence přibírat, jsme byli nuceni změnit granule normál za odlehčené a zeleninku. Vím zní to asi divně, ale jsou to všežravci a mají to rádi. A také to doporučil lékař, že místo psích odměn mu dávat sem tam ovoce a zeleninu.

Hlavně je to náš úžasný společník, který nám pomáhá zvládat naše tělesné třesy a deprese a to tím, že si k nám pravidelně lehá a snaží se to z nás vytáhnout. Nebo nám masíruje postižené místa na nohách a rukách, které nás bolí a otékají.

Tak myslím, že by to tak bylo o nás vše! Jinak se moc těšíme na rekondice, které se blíží a hlavně na Vás všechny, že Vás zase uvidíme a pokecáme spolu.

Tak se mějte moc dobře a brzy na viděnou. S pozdravem a přáním pěkných dnů se za nás všechny loučí  a pozdravuje   
Milka, Igor a Denis

 
denis-posta.jpg domaci-odpocinek-po-praci.jpg nakup-noveho-auta.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019