Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Denis
Hledaný text:

Soužití s Denisem

Vloženo: 22. 2. 2013

Ahoj Hani,

S Denisem jsme složili zkoušku 15. 12. 2012 v Plzni a ještě ten den jsme si ho dovezli domů i s pánem instruktorem Jirkou Tomášů. Byl u nás tři dny, schledal vše v pořádku, se secvičením byl spokojený a odjel domů.

V prosinci vše probíhalo celkem v pořádku, sžívali jsme se a snažili se zaběhnout v normálních dnech života. Na víc byly vánoce, takže se peklo cukroví, zdobil stromeček, doháněl sváteční úklid. A můžu říct že vše šlo až k neuvěření dobře a tak to i zůstalo. Pravda, něco šlo dobře od začátku- vyslíkání oblečení, podávání předmětu, rozsvicení světel a otvíraní dveří- paráda. Trošku hůř nám šlo vytahování prádla vypraného z pračky- ale my si myslíme že to bylo tím že pes byl učený na suchém prádle a my po něm chceme mokré a to v aviváži. Takže mu asi dělala problém ta vůně. Ale už jsme to dopilovali- viz pár fotek které jsem vám připojila.

Náš den se skládá z toho že v sedm ráno je velký budíček na venčení- velký z toho důvodu, že ještě máme malého pejska a kocoura a ti se jdou také vyvenčit. Ale před tím mi Denis pomůže se postavit z postele, podá mi věci pro manžela abych ho mohla obléknout, pak mi podá věci. Já se obléknu a pak jdeme ven. Uděláme potřebu, nechá si utřít pacinky a jdeme na horu domů- první patro. Pokud se mi jde špatně na horu tak mi pomůže a to tak že se ho přidržuji za záda. Jdeme pěkně pomalu do schodů. Pak následuje snídaně a je opět normální den. Pokud jdu na nákup tak jde se mnou. Příjdeme, já vařím a Denis je mne nebo manželovi k ruce. Pokud nic nepotřebujeme odpočívá. Tak je to do večera, než jdeme spát. Mezi tím máme ještě 4krát venčení a jedno večerní krmení.

Měsíc leden 2013 nám začal tím že máme hodně kontrol u lékařů a Denisek jezdí všude s námi, aby ho naši lékaři poznali. Všem se jim moc líbil a všichni se shodli na tom, že takový čtyřnohý pomocník, jako jsou naši pejsci jsou opravdu v této době potřební. Pokud postižení lidi nemají nikoho, na koho by se mohli spolehnout, tak je to velká pomoc a přínos pro psychiku toho člověka. Mezi tím následují obyčejné dny s naším zavedeným harmonogramem. Pokud jsme někde pryč tak se vrátíme domů hodně unavení a hodně odpočíváme, to potom nastupuje Denisek a začne mi masírovat mé nemocné limfedemické nohy, nebo mi masíruje ruce, nebo se snaží rozveselit manžela. Nebo si prostě jen tak k nám lehne a předává nám svoji energii aby nás posílil a bylo nám lépe. Secvičování s prádlem pokročilo, už mu to nedělá problém, zvykl si na tu vůni vypraného prádla a tak to bez problémů udělá. Jsme přešťasni že ho máme. Jeho přítomnost nám osvětlila dny minimálně o padesát procent a to je nádhera. Je to prostě naše hromádka veselých chlupů.

Měsíc únor 2013 je zatím klidnější a tak se více zdržujeme doma. Chodíme jen na nákupy a procvičujeme si povely abychom nezapoměli ani my ani Denis a krom toho jsou opět dny obyčejné, se vstáváním a uleháním a vůbec nám nepřijde, že je tu jen krátkou chvíli a zdá se nám, jak kdyby tu byl celý svůj život. Je to nádhera.

Dnes je 19. února a já před čtrnácti dny onemocněla tou těžkou chřipkovou virozou. A nastala velká změna v Denisově chování. Absolutně nás to překvapilo. Chodil za mnou, nehnul se odemne na krok, pořád mi byl jak se říká za zadkem a k ruce. Ted je to už lepší a ještě nepovolil a asi cítí, že by ještě mohlo něco přijít. Minulý týden jsem byla z toho hodně zesláblá a díky tomu že tam byl zabránil mému pádu, kterými dost trpím, když jsem hodně unavená nebo při silné změně počasí. Ležel v kuchyni, já stála u sporáku a prostě si všiml že se nakláním na stranu a začínám padat. Denis doskočil a svým tělem mě potlačil oproti pádu a tak zabráníl tomu abych si natloukla. Oba jsme z toho byli moc příjemně překvapeni.

Ted když to píšu je vedle mě a odpočíváme. Před hodinou jsme se vrátili s nákupu. Venku je hnusně, sice sněží, ale nevydrží to a je s toho jen plýskanice. Zítra jedeme do Brna tak se už na to moc těšíme. A tak pomalu končí náš další všední, ale krásný den s Deniskem a naší další havětí. Tak se mějte a moc děkujeme všem a přejeme krásný den.

Manželé Peterkovi- Igor, Milka a Denis

 
Snimek-252.jpg Snimek-301.jpg Snimek-342.jpg Snimek-347.jpg Snimek-412.jpg Snimek-418.jpg Snimek-432.jpg Snimek-438.jpg Snimek-476.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019