Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » C.Avilut
Hledaný text:

Seznámení s Avi

Vloženo: 17. 8. 2012
avi1.jpg

Ahoj,
jmenuji se C Avilut Bri-Col Black and White, ale všichni říkají Avi.
Chci vyprávět o prvním setkání s mojí novou paničkou Danielou Machovou. Bylo to minulý weekend (13. – 15. července 2012). V pátek jsme přijeli s Oli a Jirkou na místo setkání. Daniela s maminou už na nás čekali.

Já z naší psí školičky už dobře vím, že jsem asistentka pro paničku na vozíku,ale v bytečku bylo s námi tolik lidiček, že jsem chvíli byla hodně zmatená a nevěděla jsem, co se děje. No, jo vždyť tohle bylo úplně poprvé. Tak nezbylo, než počkat až všichni odejdou. Když mamina Dády, paničce se takhle říká, odešla na chvíli s Oli a Jirkou, hned jsem Dádě začla nosit pantofle maminy. Bylo to prima a Dáda měla velkou radost. :)

Pak jsme spolu šli hned ven do nákupního centra. Zpočátku byla chůze vedle velikánského elektrického vozíku trošku problém, protože jsem se trochu motala do cesty, a moje panička špatně vidí, jsem navíc malinká, tak mě panička neviděla, ale během weekendu jsme to už zvládli a chození u vozíku už mi jde.

Když jsme se vrátili z venku, pomohla jsem Dádě se svlíkáním. Protože jsem chtěla pracovat, tak jsem pořád dokola nosila ovladač od TV, dokud jsem toho neměla dost. Bylo to žůžo!! V sobotu hned ráno jsem se ukázala jako chytrá holka. Daniela se totiž nemůže přesouvat z postele na vozík bez bot, prostě jí to nejde. Poslala mě, ať donesu botičku. TADY JSEM MUSELA VYMYSLET, JAK TO UDĚLAT. Ve školičce mě moji trenéři Renča a Pavel učili, že Dádě mám věci podávat s výskokem. Ale to udělat nešlo, protože bych Dádu povalila. Co teď, co mám dělat, pomyslela jsem si. Dáda seděla na posteli. Dostala jsem nápad. Přinesla jsem botičku, položila ji na postel k levé ruce paničky a trpělivě jsem čekala, až si ji vezme. Nejdřív bota pořád padala, podávala jsem trpělivě znovu a znovu. Nakonec se to povedlo, mohla jsem přinést i druhou botičku. Pomohla jsem vysvléct pyžamo a přinesla Daniele i tričko a kalhoty na obléknutí. Taká jsem pomohla svlíknout kalhoty mamině a odnesla jsem je Dádě. :) Pak jsme šli ven a nakupovat snídani. Doma jsem pak podala Daniele i její tužku, a vůbec jsem do ní nekousla. Super. Jak říká Dáda, jsem malinká, ale moc, moc šikovná. :-))))

Kolem 10. hodiny přišli Renča a Pavel, a my dvě s Danielou jsme jim mohly ukázat, že už jsme skoro sehrané. Podala jsem Daniele hrnek, knížku, ukázala, že umím svlíkat. Otevírala dveře, šuplík i skřínku. Dělali jsme Canisterapii – polohování. Bylo to moc príma. Také jsem Dádě masírovala bolavé nožky.

Po skončení jsme šli ještě ven. Byla jsem pak moc unavená, když jsme přišli, šla jsem odpočívat. V neděli jsem Jirkovi ukázala, jak umím chodit u vozíku. Pak jsme se bohužel už musely s Dádou loučit. :( Musím ještě totiž chodit do školičky a naučit se zvedat nožky na stupačku, mobil za šňůrku a přivést někoho, kdyby se Dádě něco stalo nebo tak.

Už se ale moc těším, až s Danielou budeme spolu a poznám Ebi a Vás všechny ostatní. Milí tlapkáčci a Ivo Králová vychovatelko. Daniela Vám všem posílá veliké poděkování za mě.

Pac a pusu a ahojík příště Avi

 
avi2.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019