Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Brut
Hledaný text:

Soužití s Brutem

Vloženo: 20. 5. 2012
P1050704.JPG

Ahoj rodinko :),

rozhodli jsme se napsat mejlík, smsky mi nestačí :)...
Takže, pokračujem zdárně... Den ode dne mám z našeho soužití lepší pocit :)... První týden byl opravdu náročný - vše nové, spousta akcí, lidí a návštěv, a spolubydlící se svoji asistenční fenkou Heidy v malém bytě... A pak hned víkend na svatbě, kde byl Brut i přes moje počáteční obavy o lidi, kteří se bojí velkých psů, naprostým miláčkem a oblíbencem všech Musela jsem ho zvládat "v ruce", protože jsem tam byla na mechanickém vozíků a až na to, že mi jednou v domě utekl a na dvorku sežral druhému pejskovi jídlo (z kterého se pak pozvracel), to bylo v pohodě... Bylo tam i malinkaté koťátko, které by Brut nejraděj umazlil, ale když jsem ho hlídala, nechal kotě dokonce hrát si s jeho ocasem. Po cestě zpět se v autě roztáhl na všechny sedačky a odmítal kohokoliv pustit sednout si taky ..

Další (minulý) týden už si jakštakš dokázali hrát s Heidy, chvilkama se pěkně čumáčkovali milenci jedni, ale pořád jsme je občas museli umravnit a odeslat na místa, aby nám z garsonky neudělali kůlničku na dříví. Heidynka je totiž provokatérka, kroutila před ním prdelkou a pak se divila, když si Brut chtěl hrát... Náročné taky bylo, jak se navzájem pletli - řeklo se podej a letěli oba. Heidy taky Brutovi ráda ukazovala, že ona je "lepší", když třeba nechápal, co chci podat tak Heidy přiletěla a hned to zvedala, jako by mu říkala "dívej, blbounku, tohle panička chtěla". To jsme už ale začali Adélu s Heidy stěhovat, takže jsme se zase nezastavili, samá práce a samá návštěva a to se na Brutovi projevilo . Rozbil mi sluneční brýle a vytahal v koupelně koš. Tak byl řádně peskovanej, pak i uraženej, ale vydržíme to oba jen chvilku, pak se chodí s paninou udobřovat, už mě umí celou umazlit.

V sobotu jsme jeli na celodenní výlet do Prahy, Brut se tak vlastně poprvé oficiálně na živo seznámil s mou mámou. Měla jsem trochu obavu - samotná mám z Prahy respekt, zase jsem byla na "mechaničáku" a ještě k tomu máma, která se o mě často zbytečně strachuje. No ale - dopadlo to tak, že Brut a máma se do sebe totálně zamilovali, vzal ji tak jak je - jako tu opečovávací, hodnou a starostlivou, položil jí hlavu do klína a bylo :)... Ve městě se choval vzorně. Po odpoledni ve městě jsme ještě jeli na okraj ke známým - ti mají dvouletou holčičku, naháčici a jezevčici, to bylo teprve tóčo! Ale po chvilce se uklidnil. Po cestě zpět jsme ho ve vlaku nakrmili a usnul, tvářil se úplně zničenej, k zulíbání pejsek, tak jsem si říkala - fajn, doma lehne a bude spát. Chyba lávky! Přišli jsme domů, otevřel nám můj přítel, co už nás čekal doma a už to začalo - Brut se rozletěl po bytě, radostí bez sebe, točil se do kolečka a poskakoval jak kočka na rozpálené plechové střeše. Tohle je Brutíkovo - potřebuje svoje lidi, a potřebuje je vidět, nejlépe pořád, i třeba na záchodě.

Od včerejška jsme spolu sami tři - já, můj přítel a Brut. Dneska je úžasnej, pořád se chodí mazlit, podal mi "bez keců" dokonce šunku v papíru :) (a to já už ji "viděla" jak mu ji rozcupovanou tahám z krku :D ) a celé odpoledne mi tu leží u s hlavou pod kolečky :)... Byli jsme taky ráno u pana doktora na injekci .

To je zatím vše, email jako román a stejně v něm určitě není vše (třeba mě teď napadá povídání o Brutově fascinaci chodícím plyšovým prasátkem v prodejně hraček, nebo to, jak všude kde chodím slyším - ten je ale krásnej! :) ).

Pár foteček k němu, velikánské pozdravení a pusinka všem ;)!!

Dáška a její kluci Zdeněk a Brut, čili - my dva a pes :)

 
P1050705.JPG P1050707.JPG P1050712.JPG P1050715.JPG P1050716.JPG P1050717.JPG P1050720.JPG P5054965.jpg P5054968.jpg je-mi-tu-dobre.jpg pekne-se-lezi.jpg pripraven-pomoct-panickovi.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019