Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Brut
Hledaný text:

Můj budoucí parťák Brut

Vloženo: 14. 2. 2012
13-Odevzdani.jpg

Prvního setkání s Brutem, které proběhlo tento víkend, jsem se nemohla dočkat. I když jsem se trochu bála, že si třeba, jak se říká, nepadneme do noty, ale celý týden předem už jsem pomalu odpočítávala hodiny. Pak jsme s tátou v pátek dorazili do Třemošné a konečně to přišlo. Mohutné, chlupaté, černé stvoření s obrovskýma očima, vrtící ocasem a radostí vydávající zvuky jako malý kůň. Můj budoucí parťák Brut.

Jelikož nás přijelo dost, chvíli mu trvalo, než se s námi všemi seznámil a uklidnil se. Ale hned jakmile jsme spolu zůstali sami, položil se mi před vozík, dal mi hlavu do klína a já vysloveně cítila, jak mezi námi "přeskočila jiskra". Moc mě bavilo sledovat, jak se projevuje jeho povaha. Když se rozradostnil, vydával vtipné zvuky, poskakoval kolem dokola až se mu uši třásly a doširoka se usmíval. Nebo když se z chodby ozval zvuk houslí smyčcového orchestru, který ten večer v Třemošné hrál, položil se s nožkou přes nožku a s ohromným zaujetím poslouchal. A když táta v televizi naladil dokument o levhartech, nespustil z nich celou dobu oči. Byla to vážně legrace :).

Noc byla klidná, jen před svítáním se mi zdálo, že se nějak podivně vrtí, ale když jsem ho z postele pohladila a zašeptala "spíme", byl zase klid. Ráno jsem přišla na to, v čem byl háček. Podal mi totiž tátovy ponožky, které měl v pelíšku evidentně celou noc. "I ty, Brute!" :), smála jsem se.

Ráno jsme udělali delší procházku po Třemošné a za pomoci táty trénovali otočky u vozíku, dopoledne pak přišli trenéři. Seznámili mě s povely, které Brut zná a zkoušeli jsme vše co umí. Otevírat i zavírat, podávat ze země i z výšky všechno možné, i polohovat. Ze všeho má Brut strašnou radost, je to takový trošku "šprt" :), ale šlo nám to spolu moc dobře. Když jsme pak trénovali odpoledne, dovedl u toho radostí pěkně dovádět, ale když mi po cestě z oběda naprosto neplánovaně upadly klíče, Brut krásně zareagoval a moc pěkně mi je podal. Velmi rychle také pochopil jak vedle mého vozíku nastupovat do výtahu a už od sobotního rána jsme to zvládali s přehledem.

Navečer napadl čerstvý sníh, tak jsme si užili romantiku. V pokoji u filmu se pak ke mě Brut položil a usnul, a mě napadlo vyzkoušet s ním sama i trochu polohování. Tetelila se ve mě dušička, přece jen moje vrozená extrémní lomivost kostí a jeho statné tělo a prozatím pro mne ještě často nepředvídatelné pohyby nemusí jít moc dohromady, říkala jsem si. Nejdřív jsem si o něj jen opřela nohy. Ale když jsem viděla, že ho nevyrušovalo ani moje popojíždění s vozíkem, položila jsem se nakonec celá k němu na zem. To trošku zpozorněl a zvedal hlavu, tak jsem ho pohladila a zašeptala "ššš", jako když se konejší děti. A Brut se zase v klidu položil, hlasitě oddechl a ve chvilce usnul. Když jsem se pak zvedala zpět na vozík, na povel "sedni a čekej" pěkně počkal, a ještě koukal, jako by říkal "to už se nebudeme mazlit?" :).

Měla jsem z něj obrovskou radost. Je veselý, horlivý, velice chytrý, rád se mazlí a hned ke mě přilnul. Chtěl mě doprovázet dokonce i do koupelny, a i když v neděli dopoledne přijel jeho cvičitel, zůstával ležet u mě. Skoro se slzičkou v oku jsem se s ním rozloučila a už se nemůžu dočkat znovu...až složíme zkoušky a já si ho napořád budu moci odvézt domů :)

Pac a pusu, jste všichni moc bezvadní a obrovské díky za to, že jste mi vybrali právě Bruta, je to skvělý pes a má úžasnou dušičku, věřím, že nám to spolu půjde :).

S pozdravem, Dáška

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019