Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Brut
Hledaný text:

Brutální prázdniny :)!

Vloženo: 1. 10. 2012

Brutální hafoj všem, moji milí Tlapkáci :)!!

Moje panina je truhlík a zapomněla zkontrolovat mejly, které Vám posílala a oni se samozřejmě naschvál neodeslaly. Tak ji prosím omluvte a pojďte číst a koukat na to, co Vám posílám :)!

Měli jsme opravdu "brutální" prázdniny :)! Jak víte z smsek a internetu - začalo to tím, že jsem jel s paninou do její školy řízení auta. Bylo to daleko, jeli jsme vlakem až do města Přelouč a bydleli jsme tam, sami a bez páníčka. Strašně moc se mi po něm stýskalo, ale věděl jsem, že musím být statečný a hezky se postarat o paninu (páníček mi to dal úkolem), tak jsem se snažil, co to šlo. Seznámil jsem se tam s mnoha skvělými lidmi, ale také s kamarádkou Vampy a jeden den tam byl také kamarád Guliver :). Vampy si se mnou moc hrát nechtěla, ale mě to bavilo ji pokoušet, tak jsem si z toho nic nedělal a Guliver mi řádění při své návštěvě vynahradil. Panina zkoušky po 14dnech složila a dnes už se těšíme na naše autíčko :)

Jen co jsme se vrátili ze školy, jeli jsme do Karlových Varů a to bylo teprve něco! Všude samá pěkná kost :), foťáky, koberce a hudba, divní lidi na dlouhých nohách a tak, no byl jsem z toho u vytržení. Spali jsme tam v takovém krásném velkém domečku a panina mi tam dovolila lehnout si i do postele - z toho jsem byl tak nadšený, že jsem skoro ani nedýchal, aby si to panina nerozmyslela :D! Viděl jsem se tam taky s Jirkou a Oli, to bylo moc fajn, ale už vím, že patřím jen a jen k paničce :)

Celé prázdniny se doma něco dělo. Stěhovalo, uklízelo, přesunovalo, spravovalo. S páníčkem jsme montovali poličku, s paninou často prali, pak jsme taky kachličkovali kuchyni a já nosil nářadí...Bylo to vzrůšo :) jen se mi pořád přesunoval pelíšek, to mi vadilo, ale teď už ho mám nastálo pod psacím stolkem a moc se mi tam líbí :).

Pokud jsme nebyli doma, někde jsme cestovali. Buď jsme byli ve Svitávce, kde jsem třeba hlídal malé miminko :), nebo jsme byli v Jánských Lázních u velkého Krakonoše, kde jsem jel lanovkou a zmokli jsme tam jako psi :). Hlavně jsme byli taky několikrát na naší chaloupce - tam já to mám strašně rád - můžu tam volně běhat, mám tam dvoreček, hodně mě tam češou a leháme tam s paninou na trávě :). Jednou tam k nám dokonce přijeli všichni naši kamarádi a taky můj nejlepší psí kamarád Charlie! Byla to ta nejlepší dovolená, to vám povím :)! Honili jsme se tam, chodili na veliké procházky, váleli se na poli a dokonce jsme se koupali a plavali :). Mě to strašně bavilo (nejvíc pak máčet všechny suché lidi :D), jen Charlie se na to ze začátku moc netvářil, ale já jsem ho do hrátek ukecal :). Panina říkala, že si taky musím užít dovolenou a tak mě tohle všechno nechala dělat. Já jsem za to skoro vůbec nezlo bi l, pracoval jsem všechno, co potřebovala nebo jsem ji hezky mazlil :)

Teď naposled jsme byli na výletě v Praze, kde jsme byli projít velkou ZOO :) - tam bylo zvířátek :)! Všechny se mi lí bi ly, na všechny jsem se mohl podívat, škoda, že jsem si s nimi nemohl i pohrát :).

Byly to moc vydařené prázdniny, využili jsme každou chvilku, když páníček nepracoval, byli jsme spolu a něco jsme podnikali. Panina byla párkrát nemocná - měla bolavou nožičku a taky kašlala, ale pokaždé jsem jí pomohl se vyléčit. (Moje osobní poznámka - opravdu! Když na mě lezl kašel, lehla jsem si s Brutem na zem. Leželi jsme asi 5minut, pak se Brutí zvedl, odešel kus ode mě a začal strašně kašlat sám - do minuty ho to ale přešlo a od té chvíle jsem už ani já nezakašlala :) )

Víc mě teď panina krmí, trošku jsem shodil, jak jsem lítal, ale paní doktorka říkala, že jsem krásnej :). Mazala mi uši a papal jsem další tabletky proti červíkům a máme taky nové vodítko, protože na tom starém nám nějak praskla kara bi na :/.

No, asi budu končit nebo si upíšu pacičky :). Venku prší, tak zase zalezu do pelíšku spinkat, snad panina nebude nic potřebovat :D. Vy se podívejte na fotky a posílám obrovskou pusinku :)!!!

Váš Brut <3 (Dáška a její kluci :) )

https://picasaweb.google.com/100627807091656553114 (tady budou všechny naše fotky :) )

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019