Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Bobeš
Hledaný text:

Jak se stal z Pražáka vesničan

Vloženo: 4. 11. 2018

Zdravím,
po úspěšných závěrečných zkouškách mám novou rodinu. Je nás hodně,  můj páníček Víťa má sestru-dvojče a starší sestru s přítelem a pak máme ještě želvu, se kterou bych si chtěl moc hrát, ale zakazují mi to, bojí se, abych jí neublížil. Máme také rybičky v akváriu, na ty rád koukám. Hned jsem také dostal přezdívku - říkají mi „kuchyňka", protože rád sedím (čti: pletu se pod nohy) v kuchyni a sleduji, jak mamka vaří. V červnu jsem byl doma se ségrami, ale ony byly dopoledne zalezlé v pokoji a učily se nebo co. Když přijel Víťa ze školy, bylo veseleji, protože jsme šli s taťkou na zahradu.  Tam se mi moc líbí. Objevil jsem tam dobrůtky - jahůdky, okurky, papriky, broskve, švestky... Všechno mi moc chutná, ale mám to zakázané. O prázdninách byl Víťa se mnou celý den. Byli jsme na zahradě, odpočívali u jezera, poslouchali rádio, hráli karty a lenošili. Když Víťa plaval, já jsem na něho dohlížel z mola, do vody nesmím. Na konci prázdnin se za mnou přijeli podívat můj mladší bráška Dodo a jeho vychovatelky, u kterých se teď učí základní psí dovednosti. Přivezli mi parádní hračku, se kterou si stále hraji.

V září začal Víťa chodit do školy a já celé dopoledne prospím doma a pak mám dost energie až do večera. Slavil jsem 7. září druhé narozeniny. Dostal jsem dort z jablíček a mrkviček, to byla mňamka. Konečně jsem si mohl nerušeně pochutnat na ovoci a zelenině, na které mohu na zahradě jen koukat.

Nejsem jenom na zahradě,  ale chodíme i na kulturní akce. Starší sestra hraje v kapele a už jsem byl na několika koncertech. Je to sice hodně hlasité, ale stejně tam u toho pospávám. Hudba mě prostě nebere. Na festivalu Friends Festu v Pardubicích byl zajímavější program. Koňskou kavalerii vedl známý herec Václav Vydra na koni.

Všichni mě všude obdivují a říkají, jaký jsem krásný pejsek. Má rodina je na mě pyšná. Stále dokola mě chválí, jak umím krásně základní povely, které mě naučily mé vychovatelky v předvýchově. Můj páníček Víťa je šťastný, když mu podám botu, spadlou lžíci, svléknu ponožku a hbitě otevřu dveře. To všechno jsem vytrvale nacvičoval se svými trenéry.

Zase se někdy ozvu

Spokojený Bobeš

 
bobes_druhe_narozeniny.jpg bobes_s_brachou.jpg bobes_s_brachou_1.jpg bobes_s_brachou_dodem.jpg bobes_v_kuchyni.jpg dohled_u_koupani.jpg dohled_u_koupani_1.jpg herec_vydra_na_koni.jpg kontrola_zahrady.jpg masaz.jpg oslava_druhych_narozenin.jpg prace_ne_zahrade.jpg preprava_v_aute.jpg priprava_na_zimu.jpg prvni_seznameni.jpg s_klarcinou_kapelou.jpg secviceni_v_plzni.jpg v_kuchyni.jpg zaslouzeny_odpocinek.jpg zaverecne_zkousky.jpg zaverecne_zkousky_1.jpg zaverecne_zkousky_2.jpg zaverecne_zkousky_3.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019