Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Black a Renata
Hledaný text:

Léto s Blackem

Vloženo: 8. 10. 2013

Čas letí a za chvíli to už bude rok, co jsem dostala svého čtyřnohého traséra Blacka. Nejen, že je to skvělý vodící pes, ale je to také úžasný kamarád. Okamžitě si získal srdce celé mojí rodiny. Myslím, že si Black rychle zvykl na nový domov a zamiloval si kromě obvyklých tras se mnou i rodinné výlety, které rádi podnikáme.

V zimě, konkrétně od ledna do března, se asi trochu nudil. V té době jsem totiž byla v pokročilém stádiu těhotenství a při špatném počasí jsem se bála, abych nepodklouzla po náledí. Na konci března se nám narodil druhý syn Tadeáš. Zatímco jsem byla v porodnici, vypadal Black sklesle a čekal na mě. Nový přírůstek do rodiny vzal skvěle. Miminko si očichal a věděl hned, že to bude další kamarád. Myslím, že našemu staršímu synovi, pětiletému Petříkovi, pomohl Black překonat počáteční nejistotu a žárlivost vůči bráškovi. Když jsem pak mohla poprvé po porodu vyrazit na procházku s Blackem, byli jsme oba šťastní jak blechy. Jen jsem s hrůzou zjistila, že mi rodina stihla za těch pár dní, co jsem byla v porodnici, Blacka pěkně vykrmit. Musela jsem mu povolit postroj kolem hrudníku. Léto jsme si užili báječně. Přestože jsme vše museli přizpůsobit tak, abychom to zvládli i s miminkem. Dělali jsme kratší výlety po okolí. Namátkou zmíním návštěvu zámku Kozel, zámku ve Zbiroze, Dinoparku, parku miniatur a hrající fontány v Mariánských lázních… Všude jsme brali Blacka s sebou. Zatímco můj muž vezl kočárek, Black vedl mě. Když jsem potřebovala nakojit Tadeáše někde na lavičce, čekal Black poslušně u mě a muž se starším synem Péťou šli prozkoumávat okolí.

Black má svůj pelíšek v obývacím pokoji, ale v noci si často lehne na chodbu mezi dveře do ložnice a dveře do dětského pokoje, kde spí Petřík. Úžasné jsou večery, kdy čteme Petříkovi před spaním knížku a Black přijde za námi, lehne si a poslouchá také. Má rád, když je celá smečka pohromadě.

Tadeášovi už je půl roku. Black se stal jeho nejoblíbenější plyšák. Jsem zvědavá, jestli Táďovo první slovo bude máma nebo Black. Když pase koníčky na koberci, Black si lehne vedle něho a olízne ho. Nebo si lehne před něj a to pak nemusím Tadeáškovi dávat žádné hračky, protože ho fascinuje Blackovo ocas, jak s ním neustále pohybuje.

Před několika týdny jsem si pořídila Manduku. To je takové speciální nosítko na malé děti. Nosím v něm Tadeáše připevněného na břiše. Mám tak volné ruce na Blackovo postroj a bílou hůl. Upřímně řečeno působím teď asi jako úplný exot. Myslím tím, že jsem opravdu nepřehlédnutelná, když jdu s vodícím psem, bílou holí, mimčem na břiše, batohem na zádech a neustále brebentícím Petříkem vedle sebe. Nejkrásněji reagují děti. Když jsem musela takto doprovodit Petříka na fotbalový trénink, začali se mě Petříkovi vrstevníci zcela spontánně vyptávat, na co má ten pejsek to držátko, proč mám takového pejska, jestli si mohou půjčit mojí hůl atd.

S pozdravem Renáta F a Black!

 
DSCF0978.jpg DSCF1030.jpg DSCF1039.jpg DSCF1394.jpg DSCF1420.jpg dalsi-024.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019