Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Bibi
Hledaný text:

Bibi v novém domově

Vloženo: 27. 5. 2019

Zdravím všechny,

myslím, že se nemusím dlouho představovat,  jsem černá labradorka Bibi. Jméno mám tak trochu neoficiálně podle Bibi z Ordinace v růžové zahradě 2. Jenže pár týdnů po tom, co se na FB Tlapek odhlasovalo moje jméno, se seriálová Bibi rozhodla odjet z Kamenice až do Kanady, jelikož nechtěla se mnou mít nic společného. A diváci Ordinace si teď myslí, že odjela kvůli Erice a kvůli tomu, že Marek čeká s Erikou dítě. Kromě jména máme i jiné společné věci, Bibi pracovala v nemocnici na zachránce, takže její pracovní oděv byl oranžový a navíc ráda pomáhá lidem a miluje děti.

Už je to měsíc, co jsem se přestěhovala ve věku přesně 2 měsíců z biologické rodiny od mé úžasné chovatelky do té předvychovatelské. Doma jsem se ihned zabydlela. Dokonce tu mám i náhradní maminku, když mi bylo ze začátku smutno, často jsem se k ní přitulila. Sice má trochu jinou barvu, než moje opravdová maminka Vickee, ale tahle je hodnější, můžu ji tahat za ucho nebo ocas a ona se vůbec nezlobí.

Prvního května jsme využily volného dne a vyrazily na výlet na Říp. Stejný nápad jako my, měla spousta dalších lidí, takže jsem pro jistotu strávila velkou část výletu v batohu, jednak abych se moc nepletla lidem pod nohy a jednak by byl celý výlet na mě moc dlouhý, ale useky pět minut chůze, pět minut focení jsem zvládla po svých.

K Řípu se vztahuje jedna zajímavá pověst: Na Říp kdysi přišel náš praotec Labrador a pronesl jeho slavnou větu: "To je ona, země zaslíbená, vodou a aporty oplývající." O pár chvil později dorazila i prateta Pirnerka a přerušila ho v jeho vizi: "Támhle, v tom krásném městě Plzenci, založím organizaci Pomocné tlapky a budu cvičit asistenční psi". A tak nějak se začala psát moje historie, historie asistenční labradorky Bibi.

O necelý týden později jsme byly pozvány do Jílového, do města, kde má kořeny moje vychovatelská rodina. Dorazily jsme trochu dříve, abychom se prošly po městě a zjistily, co všechno se tam změnilo.

Po malé procházce jsme odpočívaly na lavičce na náměstí a mě velmi zaujala velká stříbrná věc, prý jsem pravá Pirnerová, jelikož to byl sud s pivem. Ve tři jsme měly sraz s paní ředitelkou základní školy, jejíž žáci celou akci organizovali, a domluvily jsme podrobnosti. Do oficiálního začátku akce zbývalo ještě dost času, a tak jsme vyrazily na procházku k Boží skále. kde jsme chvíli poseděly a kochaly se výhledem do krajiny  z houpačky zavěšené na stromě. Zajímavé je, že když jsme pořizovali důkazní foto, náš stín vypadal jako čarodějnice, asi nám tím chtěl osud něco naznačit.

Když jsme se vrátily, bylo náměstí plně lidí. Nejdříve hrála kapela The Tap Tap a asi hrali dobře, ale nevím jistě, jelikož se mi podařilo přibližně v půlce usnout. Po kapele jsem přišla na řadu já, abych trochu představila naší organizaci, pro kterou se vybíralo dobrovolné vstupné. Po mém "vystoupení" jsem měla možnost se vyfotit s nějakým Františkem Nedvědem. Kdyby jste stejně jako já nevěděli, kdo to je, tak tento pán nám stále dokola zpívá v autě, jelikož má úžasné písničky.

Často se však jen tak flákáme doma, kde musím být u každé drobnosti, koukáme na televizi nebo jdeme jen tak ven.

Pac a pusu, vaše Bibi

 
01.jpg 02.jpg 04.jpg 05.jpg 11.jpg 13.jpg 15.jpg 16.jpg 20.jpg 21.jpg 23.jpg 27-napodiu.jpg 28-frantanedved.jpg 29.jpg 30.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020