Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Balů
Hledaný text:

Soužití s mým Panem Božským

Vloženo: 13. 10. 2019

Milí Tlapkáři,
zdravím Vás a ráda bych se s Vámi podělila s tím, co přinesl život během soužití s mým Panem Božským, asistenčním psem Balů. Dny ubíhaly tak pomalu, když jsem na Balouška čekala, který dodělával výcvik a když je tady s námi, tak čas letí tak rychle, že se ani neohlédnu a je pryč třetí měsíc....

V červenci jsem psala první zprávu o tom, jak jsme aktívní, ale že poslední týden se cítím nějak jinak -hůř a trápily mne podivné zdravotní problémy, na jaké jsem nebyla zvyklá, i když mám mnoho potíží běžně každodenně. a mnoho dní nedokážu ani opustit postel. Z týdne se nakonec stalo šest dlouhých vyčerpávajících týdnů plných obav a strachu jak vše dopadne a mnoho lékařských vyšetření. Musím se však vrátit na začátek všech problémů, abych Vám přiblížila jak vše vzniklo. Jaro jsme měli plné krásných slunných dní a s Rituškou a Jackem jsme je trávili hlavně procházkami kolem přehrady a v okolních lesích. Bylo teploučko, které se líbilo i klíšťatům, kterých hafani nosili domů po desítkách, i když měli kvalitní pipety proti těmto vetřelcům. Tím, jak moji chlupáči pobývají zbytek dne se mnou v posleli, tak po ní lezla klíšťata jako po velkém hřišti. Pár se jich zatoulalo i na moji půlku brlohu. Brala jsem to s úsměvem, že jsem očkovaná, i když jsme denně sesbírali z psích kožíšků mnoho klíšťat a z postele živé i mrtvé nymfy. Pro Arnold - Chiari malformaci mám mimo jiné po dekompresi i obrovkou díru v lebce v oblasti zadní jámy, tedy tam, kde sídlí malý mozek a chybí mi oblouky prvních dvou obratlů. Z těchto důvodů spím jen na zádech a právě tam se v průběhu dubna uhnízdila postupně čtyři klíšťata. Všimli jsme si jich pozdě a červený flek jsme brali za alergickou reakci .... sladká nevědomost.....a výsledek je Vám všem zajisté již jasný - BORELIÓZA.

Zbortily se rázem všechny moje plány, že budu s Balouškem častěji mimo dům a doženu všechno, co jsem deset let zanedbala, tedy to, že jsem neopustila naší vesnici kromě návštěch nemocnic a lékařů. Jediné dvě cesty byly na první seznámení a potom na secvičování s Balů. Těšila jsem se, že navštívím konečně kamarádku, která pracuje v divadle i ostatní přátele atd. To víte, chtěla jsem se pochválit, jakého pašáka a fešáka mám jako doprovod. Místo toho, jsem jen ležela v posteli a každý večer, když jsem usínala, jsem si říkala či ještě přesněji, jsem si přála a doufala, že když se ráno probudím, bude líp. Dny se táhly jako vyžvíkaná žvýkačla. Psi to brali velmi statečně. Byli nepopsatelně hodní a empatičtí. Zahřívali mne a utěšovali svýma dobráckýma očima. Baloušek nosil a podával vše oč jsem ho požádala s obrovkou radostí a rychlostí. Manžel je často vzal na procházku, ale ihned po návratu přiběhli všichni za mnou místo toho, aby čekali na baštu, jak to dělávali obvykle.

Vím, už jsem děkovala všem, kteří se podíleli na přípravě mého asistenčního psa, ale musím to udělat opakovaně. Moji zlatí, ani si nedokážete představit, jak jste mi pomohli lépe snášet moje trápení a jak jste mi ulehčili život.

Mnohokrát Vám za Balouška děkuji!!!

 
IMG_20190913_135705.jpg IMG_20190926_150915.jpg IMG_20190929_152152.jpg IMG_20191001_121219.jpg IMG_20191001_131138.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky 2020

Benefiční koncert skupiny Čechomor 7. 9. 2020 od 19:00, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020