Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Balů
Hledaný text:

Půl roku společného života

Vloženo: 30. 1. 2020

Moji milí Tlapkáři,

Je to již šest měsíců, co moji černou smečku rozšířil roztomilý obrovský a hodně pracovitý Balů. Přátelé, ale i lékařka z alergologie tvrdila, že další hromadu i když milovaných chlupů už můj imunitní systém neunese, ale stal se zázrak a alergie se naopak dala na ústup. Nejen, že jsem nemusela zvyšovat léky, ale některé jsem postupně mohla i vynechat jako napřiklad prednison a dithiaden. Výzkum alergií na psí chlupy udává, že se získaná alergie bude jen postupně zhoršovat, ale zřejmě pozitívní vliv na psychiku, kterou zvíře působí na nemocného, dokáže i zázrak a postupné zvyšování zátěže alergeny nakonec zvítězí nad imunitou. Zlepšilo se i astma, ale beze změny mě nadále celoročně trápí protivná alergická rýma. To, jak přítomnost psů působí na moji psychiku ovlivnilo významně i deprese, kdy léky jsou snížené na polovinu a s příchodem jara pevně věřím, že je úplně vynechám. Nedokážu si vůbec představit život bez chlupáčů. Vyplňují každičkou minutu mého života a obveselují mě. Přinášejí neskutečnou radost a klid do duše. Před pár týdny jsme málem přišli o Ritušku, která ve svém požehnaném věku dostala po sobě dvě lehké mozkové mrtvice. Začala se motat, točit, padat a byla úplně dezorientová. Nepoznávala okolí a ani nereagovala na mně. Musím ocenit práci naší veterinární kliniky, že rychle správně diagnostikovali a podali patřičné léky. Nyní je zcela bez následků a těší se z života s námi. Hodně se mi ulevilo. Pouze jí přibyly další léky, které bude muset již doživotně brát..

Vánoce byly beze sněhu jako téměř v celé republice a trochu napadlo až na začátku ledna. Balů byl z bílé nadílky na zahradě tak natěšený, že skákal a čumákem ryl brázdu či cestičky a sníh měl až za ušima. Pod miniaturním stromečkem byla spousta dárků pro všechny. .

Balů nepřinesl do naší rodiny jen radost, ale i obrovskou pomoc podáváním vypadlých předmětů z rukou. Podáváním taštičky s léky a lahvičky s vodou, láhve s přenosným kyslíkem se stal nenahraditelným pomocníkem. Velmi důležité přivolání pomoci tlačítkem na zdi využívám několikrát denně a občas i během noci. Podání hůlek, papučí a otvírání dveří má hodně rád. Veškeré aporty dělá s chutí a vesele vrtí ocáskem. Má stále dobrou náladu a je ve velmi dobré kondici. Je zdravý, silný a osvalený.  Miluje společné procházky a naopak ve dnech, kdy je mi hodně zle je velmi ohleduplný tedy tichý a soucitný. Zahřívá mně a odvádí pozornost od intenzity bolestí, kterou mi tak pomáhá lépe zvládat. Sladím s ním dech a poslouchám jeho tlukot srdce. S pomocí medikace pak rychleji usnu. Hodně mi pomáhá i masírování ztuhlých bolavých svalů. Přítomnost hlídačů v koupelně mi dodává jistotu při horkých koupelích, které také ulevují od bolestí.

Navštívili jsme společně kosmetiku, ortopedii, rehabilitaci a o vánocích nejedny přátelé.

Co dodat na závěr? Jen snad to, že mi zpříjemňuje život a těším se na každý společný nový den a další roky, které ještě máme před sebou. Znovu hodně děkuji celému týmu Pomocných tlapek a přeji Vám v roce 2020 co nejvíce úspěchů, štěstí, pohody, lásky a to nejdůležitější zdraví.

 
IMG-20200103-WA0002.jpg IMG-20200103-WA0003.jpg IMG_20200103_141325.jpg IMG_20200109_183534_089.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020