Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Baki
Hledaný text:

Soužití s Bakim

Vloženo: 12. 10. 2010
DSC00176.JPG

Milý kolektive Pomcných tlapek,

stejně, jako každý měsíc, i tento Vás všechny srdečně zdravíme a posíláme opět pár řádků o našem společném soužití s Bakim.

Od minulého měsíce se u nás nic nezměnilo, máme se dobře celá rodina, včetně pejska. Za pár dní nás čeká návštěva u veterináře a očkování, tak v příštím dopise určitě napíšu, jak to Bakouš zvládnul.

Jinak, abych hned přešla k tomu, co chci tentokrát napsat. Doufám, že na nic nezapomenu, protože to jsou samá pozitiva a rozhodně by mě mrzelo, kdybych něco vynechala. V první řadě musím hned říct, že nás snad nikdy nepřestane udivovat, jak je Baki inteligentní pes. Kromě toho, že už ví, že se neťape po čerstvě vytřené podlaze, takže pokorně čeká na prahu v pokojíčku, nebo obýváku dokud nedostane volno, je tomu asi 2 týdny, kdy jsme si z lesa přinesli plný koš hub a večer je v pokoji při televizi čistili. Chtěli jsme ale přepnout na jiný program, jenže oba špinavé ruce a ovladač ležel na polštáři v posteli. Poslali jsme tedy pro něj Bakiho. Ovladač ležel tak, že na něj normálně nedosáhl. Chvíli tedy stál u postele a přemýšlel, jak to udělat, když nahoru nesmí. Vyřešil to tedy následovně: polštář si i s ovladačem přitáhl zubama blíž, sebral jej a přinesl :-). Byli jsme úplně v šoku, protože by nás nikdy nenapadlo, že je takhle vynalézavý. Další věc, které se také musím pokaždé smát, je jeho vítání příchozích rodinných příslušníků. Jakmile z balkónu vidí, že někdo z nás přichází domů, jen čeká na souhlas a vyráží dělat uvítací výbor. Což znamená, že si otevře na chodbu a po schodech běží až ke vchodu, kde příchozího uvítá. To ale není všechno, jakmile vidí, že člen rodiny opravdu postupuje až nahoru, k našemu bytu, bleskově se opět vrátí domů, aby uvítací manévr zakončil předáním svého oblíbeného plyšáka, jako dárku na uvítanou. Tenhle rituál ho zřejmě nikdy neomrzí. Velmi zajímavy acute; byl pro nás i jiný zážitek, díky kterému jsme měli možnost si ověřit skutečnost, že Baki dokáže být i obranář. Při jednom z večerních venčení, kdy už byla tma se Baki choval jinak, než obvykle. Celý se naježil a vrčel. Až při bližším zkoumání David objevil, že na nedaleké lavičce spí bezdomovec a Bakoušek ho svým chováním varoval před možným nebezpečím. Ač bych to tedy do něj nikdy neřekla, pravděpodobně by dokázal svého pána při nebezpečí i bránit.

Po nějakém čase jsme se opět vydali společně s Bakim také na výlet, tentokrát na Křivoklát a do Lán. Musím velmi docenit přepravku Clipper, kterou jsme pro tyto účely na Jirkovu radu pořídili. Baki cestování neměl rád. Teď už jsou cesty bez problémů, protože paradoxně mu asi více vyhovuje menší, uzavřený prostor přepravky.

Občas také s úsměvem vzpomínám na dobu, kdy jsme si ho přivezli domů a bojovali s jídlem. Myslím, že kdyby jste ho při jídle viděli dnes, mysleli by jste si, že to je jiný pes. Sice nesežere vše najednou, ale nestane se, že by nedožral. Pokud není miska prázdná už večer, není líný ráno vstát, třeba v 5 hodin, pěkně ji vylízat do čista a pak si jít opět spokojeně lehnout a spát. Velmi ho také zajímá naše jídlo. Jakmile slyší cinkání talířů, příborů, popř. šustění nějakého papíru, ač v tu chvíli dělá cokoliv v jakékoliv části bytu, ihned všeho nechá a běží do kuchyně, kde se spořádaně posadí ke sto lu a celou dobu čeká, jestli nám náhodou neupadne nějaký drobeček. Ve chvíli, kdy se tak stane, ho samozřejmě ihned pohotově "uklidí".

Abych byla upřímná, jsem moc ráda, že tyto pravidelné každoměsíční zprávy musíme psát jen první půlrok, protože už mi opravdu docela dochází inspirace. Nevím, jak ostatní pejsci, ale Bakiho bych mohla stále jen chválit, žádná negativa jsme dosud neobjevili, ale on je opravdu naprosto vyjímečný pes, který snad žádné negativní vlastnosti ani nemá. Ale, i kdyby se nějaké časem objevily, stejně bychom ho už nedali!

Mějte se krásně,
zdraví Stropnických a Baki.

 
DSC00181.JPG DSC00182.JPG DSC00185.JPG DSC00189.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019