Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Baki
Hledaný text:

Pozdrav z Podbořan

Vloženo: 12. 9. 2010
DSC00164.JPG

Milý kolektive Pomocných tlapek,
další měsíc nám utekl jako voda a opět je načase, abych Vám napsala, jak se máme my a především Baki, co je u nás nového.

Ačkoliv určitě přidám, jako vždy i pár fotek, musím říct, že mě moc mrzí, že nemůžete Bakiho vidět osobně. Je to velký krasavec. Za poslední měsíc nám opět o kilo přibral, má tedy teď už 30 a je z něj krásný pes. Neřekla bych, že se spravil, spíš zmohutněl a moc mu to sluší. Také ho všichni obdivují, ale to není žádná novinka, protože líbil se všem již od chvíle, co ho máme doma. Pokud tedy můžu mluvit za něj, má se dobře a evidentně mu nic nechybí. To nám dělá samozrějmě velkou radost, protože je po Michalce naším největším zlatíčkem. Já už teď s nadsázkou říkám, že mám dvě děti, dokonce páreček a obě jsou strašně moc hodné.

Už si vůbec nedovedu představit, že bychom Bakiho neměli. Kromě toho, že jsme si na něj zvykli my, stal se především obrovským kamarádem pro Michalku, za což jsme moc rádi, protože to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme pejska pořizovali. Už se ho vůbec nebojí, naopak, ve chvíli, kdy ho vidí, úplně se radostí rozzáří a když je Baki někde mimo, pohledem ho vyhledává. Myslím, že i Baki velmi rychle vycítil Michalčinu náklonnost a ve chvíli, kdy přijde do prostoru, kde se nachází i ona, automaticky jde k ní a co nejblíže u ní si sedá, nebo lehá, jako by jí hlídal. Je strašně krásné pozorovat, jak jí jen tak, bez sýra, začne olizovat ručičky, pokud je Miška v takové poloze, kdy na ně dosáhne. Dělá to tak něžně,nejpříznačnější slovo je asi "s láskou". Michalka ho při tom upřeně sleduje a usmívá se na něj. Přijde mi, že si prostě rozumí, i beze slov. I když, někdy mu Michalka i "vykládá". Moc jí totiž zajímají jakékoliv jeho činnosti, když si hraje, jen tak chodí kolem ní, nebo když se protahuj e a zívá, z toho má velikou srandu kterou kromě smíchu,vyjadřuje Různým výskáním a "povídáním". Zkrátka jí Baki dokáže velmi obstojně zabavit a stala se z nich taková spokojená a veselá dvojka.

O tom, že Bakoušek plní všechny své povinnosti na jedničku, píšu každý měsíc, takže se budu opět opakovat. Jak už jsem psala výše, olizování nám funguje v průběhu celého dne i bez sýra, rozdíl je jen v tom, kterou část těla má Miška zrovna odhalenou, protože tu pak Bakík líže. Samozřejmě provádíme i běžné polohování, při kterém trpělivě leží pes, i Michalka, které se tahle činnost také líbí. Komu by se to taky nelíbilo. Když mám čas, tulím se k pejskovi i já. Stačí si jen lehnout na zem a Bakoušek ihned přijde a sám si lehne tak, aby byl co nejblíž. To je moc příjemné. Další věc, kterou se sám naučil, je to, že po zaklepání na venkovní dveře jde sám, bez jakékoliv výzvy otevřít. Fajn za předpokladu, že jde návštěva, jen si musíme dávat pozor, aby tuhle vychytávku neprokoukli zloději. Bakoušek je totiž všeobecný milovník lidí, takže by s vrtícím ocáskem a se svou oblíbenou hračkou v tlamě, bez problémů přivítal, i je.

V poslední době si také oblíbil "kontroly" v koupelně, když se někdo z nás koupe. Prostě si otevře dveře, okoukne a zpravidla lehne na kobereček a spí. Jen chce být poblíž. Nevím, jestli jsou všichni psi téhle rasy tak moc společenští, ale Baki konkrétně chce být málokdy sám. Automaticky se přesouvá ve chvíli, kdy se někam přesouváme my. V místnosti zůstává pouze za předpokladu, že tam zůstane aspoň jeden z nás,popř. Michalka. Jinak by ho tam neudrželo nic. Jen občas se stává, že večer, když v pokojíčku koukáme na televizi, odebere se do obýváku, kde je ticho a svítí jen akvárko, takže mu televize možná leze na nervy. Ve chvíli kdy se totiž vypne, se hned automaticky přemístí zpět na svůj pelíšek. Stále přetrvává jeho obliba v pozorování z balkónu, bohužel, s klesajícími teplotami se snižuje i četnost pobytu. Ale vše si vynahrazujeme venku.

Baki rád chodí na procházky s kočárkem, stejně tak ale miluje i pohyb na volno, na louce před barákem. Má svůj míček, který mu házíme a on je úplně nejšťastnější, když ho může nosit. Vůbec je strašně rád, když může s čímkoliv pomáhat, když se po něm něco chce. A když má pocit, že se neděje dlouho nic, tak prostě přinese cokoliv, co zrovna kde najde, aby na sebe upozornil. Všechno, co umí, stále procvičujeme, ale Baki opravdu pracuje už naprosto automaticky. Ohledně jídla, se od minule nic nezměnilo, což znamená, že svou dávku sní na etapy. Prostě, sebemenší problém není v případě Bakouška vůbec s ničím. Doufám, že na nic důležitého, ani podstatného jsem ve svém dopise nezapomněla. Všechny moc zdravíme a za měsíc se opět ozveme.

Stropnických a Baki

 
DSC00154.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019