Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Baki
Hledaný text:

Baki se stal plnohodnotným členem rodiny

Vloženo: 20. 6. 2012

Milí přátelé Pomocných tlapek,

je tady červen a s ním naše pravidelná, milá povinnost, napsat Vám, jak se máme a co je u nás po půl roce nového. Mám-li udělat souhrn hned na začátku, povím, že se má Baki dobře. V minulých měsících nás nepotkala žádná nepříjemnost, zdravotní, ani jiné komplikace, nevyskytl se problém, s kterým bychom si neporadili. Baki je stále stejný, klidný a milý pohodář, který svědomitě plní své úkoly a je nám výborným společníkem.

Náš každodenní stereotyp se od posledního psaní nijak nezměnil, takže jediné o čem se můžu více rozepsat je nedávný pobyt v lázních, už druhý s Bakoušem. Tentokrát jsme se již ani neptali, zda s námi může a rovnou přijeli v plné sestavě. Což tedy vypadalo spíše, jako stěhování národů.Usmívající se Vzhledem k tomu, že Baki zabral kufr auta, věci jsme museli naložit do přívěsného vozíku, takže po našem příjezdu měli v Teplicích pocit, že se nejspíš stěhujeme natrvalo. :-)

Kdo by chtěl vidět, jak vypadá taková psí dovolená, ať se příště za námi do Teplic vypraví. Užili jsme si to všichni, ale řekla bych, že právě Baki nejvíce. Měl vše, co on tolik miluje. Všudypřítomnou pozornost a zájem, dlouhé procházky a občas i nějakou tu dobrotu, protože ač jsem se snažila sebevíc, nedalo se uhlídat, aby mu někdo něco semtam nepodstrčil.Usmívající se Co se týče lázeňského režimu, opět nebyl žádný problém. Až tedy na určitou část arabské klientely. Někteří si drželi pouze odstup, našli se ale i tací, kteří odm&iac ute;tali vstoupit do stejné místnosti, kde Baki v klidu ležel u kočáru, samozřejmě přivázaný. Takovéto "scény" mě ale nechávaly naprosto chladnou. Personál lázní se jim snažil vysvětlit, co je to za psa a z jakého důvodu může být přítomen, většina z nich ale stejně vůbec nepochopila, jak je možné, že je prostě v lázních pes. Mám pocit, jako by Baki tušil, co se kolem něj řeší a musela jsem se smát, když nahodil výraz těžkého nadhledu, něco ve smyslu "trhněte si nohou".Usmívající se Ale pozitivní reakce samozřejmě jednoznačně převažovaly a to nejen v lázních, ale po celém městě. Tady dom a občas musím něco říci dvakrát, nebo zvýšit hlas, ale jakmile jsme někde v cizím prostředí, poslouchá Baki opravdu na slovo. Jediné, z čeho jsem měla obavu a s čím se tady v Podbořanech nesetkávám, bylo volné pobíhání psů v parcích a musím říci, že mě to vytáčelo doběla. Nechápu lidi, kteří v parku, plném malých dětí, maminek s kočárky a normálních lidí, kteří mají své psy na vodítku, pustí všelijaká možná plemena různých velikostí a povah na volno. Několikrát se mi stalo, že k nám přiběhl z ničeho nic pes a majitel v nedohlednu. Baki je v těchto situacích v klidu, ale vůbec si neumím představit, co bych dělala, kdyby na něj některý z nich zaútočil. Naštěstí se nic takového nestalo a celý náš pobyt proběhl v klidu a pohodě.

Co se týče našeho pobytu doma, za zmínku stojí asi jen nedávná příhoda, která se uskutečnila před naším odjezdem. V celém jádru bytu máme chodbu, na které je lesklá dlažba. Baki se po ni celou dobu pohyboval normálně, ale zřejmě se mu stalo, že nějak nepříjemně uklouzl a najednou po ni odmítal chodit, což byl v celku problém, protože chodba je opravdu centrálním prostorem celého bytu. Stál ve dveřích, ale dál, ani krok. I pleny odhodil na prahu a do koše je byl ochoten odnést jen tehdy, pokud jsme mu je dopravily do kuchyně a po sáhodlouhém volání ho přesvědčili, aby přeci jen po lesklé dlažbě prošel. Je zvláštní, že ačkoliv je dlažba i v ku chyni, tam nebyl žádný problém, nejspíš proto, že je matná a neklouzavá. Celá tato událost se odehrála před naším odjezdem do lázní a tím se vlastně i vyřešila. Po měsíci mimo domov totiž Baki nejspíš na nepříjemný zážitek zapomněl a teď už je opět vše v pořádku.

Takže závěrem jednoznačně, obourstranná spokojenost. Pevně věřím, že má Baki před sebou ještě spoustu let plnohodnotného a spokojeného psího života, protože si už neumím představit náš společný život bez něj. Stal se plnohodnotným členem rodiny a má tady své neazastupitelné místo. Přejeme všem krásné, pohodové léto,

s pozdravem
Stropnických a Baki

 
DSC00280.JPG PHTO0011.JPG PHTO0021.JPG
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019