Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Bailey
Hledaný text:

Vojta Změlík a Bailey - první měsíc

Vloženo: 11. 8. 2019

Zdravíme Pomocné tlapky ze Vsetína. Bailey je u nás už téměř měsíc a stal se nepochybně dalším členem naší rodiny. Svůj pelíšek má v obývacím pokoji u stěny s televizí, aby mohl dohlížet na chod rodinného života a byl vždy po ruce. Myslíme si, že je tam spokojený, protože tam uléhá i ve chvílích, kdy má volno.

Bailey si již od prvních dnů u nás získal cestu k našim srdcím, ale přiznáváme, že dceru musíme hodně držet zpět, aby ho nerozmazlila. Máme pořád na paměti, že Bailey je hlavně společník Vojtíška, kterého pomalu začíná vyhledávat a lehat si k němu, i když nepolohujeme. Vojtíšek je v jeho společnosti spokojený a vyhledává ho, převážně nožičky by na něm měl pořád. Dostali jsme pochvalu na rehabilitacích, že Vojtíšek má uvolněné ruce díky Baileyho olizování, dokonce mu i zmizela vyrážka, která se mu v parných dnech dělala. Od září máme domluveno, že na RHB bude chodit Bailey s námi a zkusíme polohovat s fyzioterapeutem. Bailey i pozitivně ovlivnil Vojtíškův pobyt venku, v kočárku na procházce. Dříve býval nespokojený, vydržel maximálně hodinku. Nyní s pejskem vydrží déle i za větrného počasí, Vojta vypadá spokojeně, občas si i zahraje v kočárku.

Náš obrovský díky patří trenérům (panu Petrovi a slečně Hance) nejen za samotný trénink našeho Baileyho, ale i za čas, který věnovali nám, aby nám předali něco ze svých zkušeností. Často si na jejich slova vzpomeneme a snažíme se našeho šikovného pomocníka udržet v kondici. Aportování a nošení plen do koše zvládá bez potíží i z těžko dostupných míst. Přechod přes roštový most je pro Baileyho pomalu každodenní samozřejmostí, kterou zvládá s elegancí jemu vlastní. O víkendu jsme byli v Praze, kde se Bailey choval vzorně. Čtyřhodinová cesta vlakem i s dalšími dvěma psi pro něj byla sice náročnější, ale celou dobu nám ležel u nohou. Venčení v parku bylo ovlivněno neukázněností kolem jdoucích, ale i tak byl jednička. Jenom do metra se mu moc nechtělo, jezdící schody byly rychlejší a prudší, ale je to veliký bojovník a nezalekl se. Samotná cesta metrem či tramvají, nakupování v obchodech – no profík.

Je skvělé, jak je Bailey vychovaný a je na něj spoleh, když ho pošleme na místo, zůstává na něm. V případě návštěvy či obědvání o něm v podstatě nevíme, je sice vidět, že by rád přivítal nové lidi, ale čeká až na vyzvání – volno. Respektujeme práci trenérů a snažíme se jít v jejich šlépějích. Sice Bailey někdy zkouší naši důslednost, ale stačí zvýšit hlas či povel opakovat.

Zdravotně se mu daří dobře, přechod do nového prostředí zvládl bez potíží. Stolici má pravidelně 2krát za den.

Přejeme klidné dny a mnoho trpělivosti Změlíkovi

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čtení pomáhá - peníze pro hrdinu

Mnozí znáte úžasný projekt, který učí a podporuje děti a mládež ve čtení a přidanou hodnotou je, že pomáhá. Díky Čtení pomáhá již běhá několik asistenčních psů. Pomozte vyčíst peníze na dalšího.
Čtení pomáhá
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2020