Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Argo
Hledaný text:

Klidný pes Argo

Vloženo: 20. 3. 2019

Uběhlo nám zase pár týdnů, což znamená „povinnost" hlášení. A my ji hodně rádi splníme, a doufám, že se nebudeme opakovat. Zimní období je pro mně trošku hybernační. V tomhle počasí kdy je mráz nebo hodně silný vítr ven chodíme jen, je li to opravdu nutné nebo hrozí, že naše lednice i my umřeme hlady. Argo ten to má fajn, tomu se jídlo vždy doveze PPL a už navázal kamarádství i s doručovatelem!

Máme za sebou ne moc radostný začátek nového roku. Páníček byl v nemocnici a já jsem celý únor proležela s chřipkou a horečkami. Argo byl celou dobu se mnou v posteli a opatroval mně, prohříval a dělal mi společnost. Máme moc rádi polohování, kterému říkám „naopak". Mám ráda Argovu zátěž na končetinách a on mi na nohou moc rád leží a nechává se hladit mezi očima směrem dolů po čumáku. Jsou to naše chvilky. V dobu kdy jsem s ním nemohla chodit ven, tím myslím na procházky, tak ho venčila moje asistentka Jana, kterou má náš asisťák velmi rád a která se mnou v době, kdy jsme měli Emu chodila pravidelně ven, takže ví, jak se s asistenčním psem chodí, venčí, poveluje.... Zkrátka Jana ví jak na to. Byla jsem za to moc ráda. Tou dobou si tak nějak Argo zvyknul a tak i dneska když Jana přijde, udělá velmi „roztomilé" gesto: prostě vezme ode dveří Janinu, posledně vysokou kozačku a donese ji před ní a čeká, co se bude dít. Prostě se dožaduje venčení. Jsem ráda, že to i takhle funguje.

Přiznám, že trošku jsem se bála, jestli se Argo „nezkazí" bez mé přítomnosti a při procházkách s „choďákem" když já jen jezdím na vozíku. Ale obavy se rozplynuly při další procházce. Argo šel vzorně při vozíku, vyhýbal se překážkám a bral na mně ohledy při zahýbání vpravo a do leva.... Nic nezapomněl! A velmi rád se ke mně vrací domů – s radostí a přivítáním!

Je to stále hodný a vcelku klidný pes. Pokud my s ním nelumpačíme a nerozdovádíme ho. To si to pak užíváme všichni. Ale je to hotový Narcis. Máme v bytě několik zrcadel v mé vozíkové úrovni a tím pádem i v úrovni Argova pohledu. A už několikrát jsme ho načapali, jak stojí před zrcadlem a kouká na sebe! No když má svou chvilku tak tomu pejskovi v zrcadle dá i čumákovou pusu a to se pak holky zlobí, že mám zase špinavé zrcadlo, že se zase Argo okoukával :-) A to na několika místech. Romantik jeden.

Nedávno jsme vybalovali nákup, Argo šel najisto a z podlahy v kuchyni zvedl pytlík mrkve, za jednu mrkvičku v pytlíku! A zcela neomylně ho donesl mi a podal mi ho na klín. Byl to velmi krásný okamžik. Stejně jako mi před chvíli donesl tužku, která mi spadla pod kuchyňskou linku a já jsem na to zapomněla. Začínáme být tak trošku automatičtí což je moc fajn. Argo si pamatuje, když mi něco spadne a jakmile uhnu a on může konečně daný předmět podat tak to udělá. Ale také rozumí, když danou věc podat nesmí – třeba když mi spadne nůž.

Jsem s ním moc spokojená. Je to mazlínek. Stále má rád mazlení, doteky, polohování a vlastně se mnou spí celou noc. Když je mu moc horko tak jde do pelíšku a pak zase za mnou hup do postele.

Fungujeme dobře. Argo zavírá a otevírá dveře, podá danou věc, dokáže mně na vozíku za deku táhnout, když je potřeba, svlíká ponožky a pantofle (někdy to dělá sotva vystrčím nohy z pod peřiny :-) ) Nedávno mi podal i minci a velice přesně ji vyplivnul do dlaně. Jen krabičky z papíru podá s dírkami po zubech, ale to trénujeme. Dělá mi společnost při práci i lenošení. Je to moc prima pes.

Posílám pár fotek. Ta kde je Argo na zádech u zdi je z ložnice. Manžel šel spát a tak Arga překročil a on se ani nehnul. Tak se manžel vrátil a Arga vyfotil. Nutno říct že poloha na zádech se stehnem každým na jinou stranu, zuby z huby ven a nataženými předními packami je Argova nejoblíbenější poloha. Dá se přes něj chodit jak je klidný a jak tvrdě spí. Zvyknul si u nás a na nás velmi rychle.

Zase někdy na přečtenou!

 
Argo_jeste_v_Plzni.jpg Argo_odpocivajici.jpg Argo_polohovani_naopak.jpg Argo_spici.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019