Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naše služby
Hledaný text:

Přehled našich služeb

Vloženo: 14. 10. 2009

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky vznikla s cílem poskytnout zázemí pro výcvik asistenčních psů pro vozíčkáře a další zdravotně či tělesně postižené. V roce 2001, kdy byly Pomocné tlapky založeny, nebyla obdobná služba v České republice známá a nikdo ji neposkytoval. Jelikož příprava asistenčních psů není jedinou naší aktivitou, v následujícím přehledu najdete úplný výčet služeb, které nabízíme.

3.1.1. Asistenční psi pro zdravotně postižené

Asistenční psy poskytujeme zejména lidem s pohybovými problémy, kteří používají invalidní vozík, chodítka nebo hole. Psy cvičíme tzv. na míru, aby klientům pomáhali co nejúčinněji a podpořili jejich samostatnost. Postižený se musí naučit psa povelovat. Pokud jeho postižení neumožňuje psa zvládat, můžeme mu poskytnout tzv. šikovného pomocníka.

 

3.1.2. Canisterapie

Už od roku 2001 poskytujeme canisterapeutické služby pro jednotlivce i organizace, nejčastěji formou návštěvy rodiny nebo zařízení. V současné době máme více než 70 aktivních canisterapeutických týmů prakticky po celé republice. Jako terapeuti mohou působit dobrovolníci a odborníci na zdravotnictví, sociální služby nebo pedagogiku. Pomocné tlapky zajišťují přípravu a testování jejich psů.

 

3.1.3. Canisterapeutičtí psi k trvalému držení

Ze zkušeností víme, že nejjednodušším řešením kontaktu klientů zdravotně-sociálních zařízení s canisterapeutickým psem je návštěva některého z našich týmů. Pokud má ale organizace vhodné podmínky pro chov psa, můžeme jí psa poskytnout k trvalému držení.

 

3.1.4. Účast na tvorbě právních předpisů

Pomocné tlapky poskytují odborné poradenství úředníkům, zákonodárcům a výzkumným pracovníkům v oblasti legislativy týkající se přístupu klientů s asistenčními psy do veřejných prostorů, financování, pojištění a cestování se psy. Konzultace na uvedená témata mohou samozřejmě využít i naši klienti.

 

3.1.5. Vzdělávací činnost

Pomocné tlapky provádí přednášky s ukázkami práce asistenčních psů, slepeckých psů a canisterapie ve školách všech typů- mateřských, základních, středních, speciálních, odborných i vysokých školách- a na rekvalifikačních kurzech.

Přednášky s ukázkami uskutečňujeme na různých akcích pořádaných pro zdravé i zdravotně znevýhodněné spoluobčany a také na seminářích pro zdravotnický personál i v sociální sféře.

Těchto akcí se často zúčastňují naši klienti se svými psími pomocníky, a tak společně seznamujeme veřejnost s významem práce těchto psů, ale i s veškerou problematikou týkající se této oblasti. Cílem této činnosti je také prevence úrazů, závislosti na drogách a alkoholu.

S informovaností veřejnosti samozřejmě také souvisí zajištění různých přístupových práv všech lidí, kterým vycvičený pes pomáhá, ale také cvičitelům, kteří takovéto psy cvičí.

3.1.6. Osvětová činnost

Intenzivně se věnujeme také osvětové činnosti, která má zájemce o danou problematiku zasvětit do tématu zdravotně postižených a asistenčních psů. Vydáváme osvětové materiály, organizujeme veřejné ukázky, společenské akce a prezentace zaměřené na konkrétní skupiny osob (chovatele psů, mládež aj.).

 

3.1.7. Spolupráce s dalšími organizacemi

Kvalitu našich služeb zvyšujeme spoluprací s ostatními organizacemi s podobným zaměřením. Účastníme se tuzemských i mezinárodních konferencí, poskytujeme klientům informace o užitečných službách a jsme členy organizací sdružujících poskytovatele asistenčních psů.

 

3.1.8. Doplňkové aktivity

Vedle nevýdělečných aktivit poskytujeme poradenství a zprostředkovatelskou činnost v oblasti kynologie a v internetovém obchůdku a při akcích prodáváme dárkové a propagační předměty a další výrobky. Výdělky z těchto činností, poskytovaných na základě živnostenských listů, pomáhají financovat neziskové aktivity.

 
Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019