Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Mezinárodní spolupráce
Hledaný text:

Tlapky byly opět první aneb asistenční psi ve Westende

Vloženo: 28. 10. 2004

Ve dnech 22-24.10.2004 se v Belgickém přímořském městečku Westende konala konference ADEu (Assistance Dogs Europe). Cílem ADEu je sdružovat organizace cvičící na nejvyšší úrovni speciální psy, pomáhající postiženým spoluobčanům (vodící, asistenční, slyšící, canisterapeutické) a dohlížet na etické zacházení se psy, klienty, na správnou metodiku výcviku, péči o klienty před předáním speciálního psa a především po předání psa.

Členských organizací ADEu je v současné době 28, z toho 19 má plné členství a 9 prozatímní. Plné členství mají organizace z 11 zemí ( čtyři z Anglie, Belgie a Německo po třech, Holandsko dvě, Itálie, Finsko, Irsko, Švýcarsko, Rakousko, Švédsko a ČR po jednom). Takže Pomocné tlapky® jsou první a zatím jedinou organizací ze střední a východní Evropy s plným členstvím v ADEu!

K právům plných členů patří, že mohou používat logo ADEu (vlevo). Kromě toho, že jej najdete na našich webstránkách, jej budou hrdě nosit týmy Pomocných tlapek na košilkách svých psů.

Belgičtí hostitelé spolu s výborem ADEu připravili velice zajímavý program pro mnoho zajímavých hostů z celé Evropy a USA. Konferenci uvedl pan Willy De Clercq, člen královské rady Belgie a člen Evropského parlamentu. Vyslechli jsme přednášku britské specialistky na výcvik slyšících psů pro neslyšící lidi, Claire Guest na téma "sociální a psychologické efekty soužití slyšících psů s neslyšícími lidmi". Prezentovala i nový výzkumný projekt zaměřený na schopnost psa detekovat rakovinu. Výsledek výzkumu zní: ANO.

Odpoledne byla hostem konference bývalá ředitelka Delta Society paní Maureen Fredrickson, která nabídla trendy pro 21.století v AAA (Animal Assisted Activity - aktivity se psem) + AAT (Animal Assited Therapy - terapie se zvířetem) + AAE (Animal Assisted Education - vzdělávání za pomoci zvířat). Paní Maureen Fredrickson uvedla velice zajímavé příklady terapie dětí s těžkými poruchami chování s různými druhy zvířat (koně, jehňata, psi..).

Živá diskuze nastala při představení používaných postrojů - označení speciálních psů (identifikačních postrojů). Každá země i organizace má svůj specifický postroj a nejčastěji používané barvy jsou kombinace žluté s modrou, nebo černou barvou. Na postroji je vždy logo organizace, emblém vozíčkáře a nápis specializace psa . Cílem diskuze byla příprava návrhu postroje, který by sloužil všem psům členských organizací v Evropě.

Naše skupina se podvečer účastnila mítingu na téma "asistenční psi ve školách jako průvodci dětí". Zkušenosti Pomocných tlapek z českých škol byly vyslechnuty se zájmem, vzhledem k dobrým a pozitivním zkušenostem se psími asistenty ve školách.

Velkou radost nám v neděli dopoledne udělalo setkání s Dr. Rogerem Mugfordem, známým psím psychologem a "tvůrcem" fantastické výchovné pomůcky HALTI. Jedná se například o psí ohlávku, která pomáhá bez násilí a poškození krku psa bezpečně ovládat i toho nejdivočejšího psího nevychovance. Ten, kdo viděl a slyšel chrčení psa, kterému majitel špatným používáním obojku poškodil hrtan jistě ví, o čem píšu. Pan Mugford naší společnosti věnoval mnoho dobrých pomůcek a hraček pro naše "tlapkácké psy.

Odpoledne byla konference zakončena slovy prezidenta ADEu Petera Gorbinga a odjeli jsme na návštěvu do výcvikového střediska HACHIKO, které slavilo 10 výročí svého vzniku. Po hodinové návštěvě se s námi rozloučila za pořadatele paní Caroline Thienpont se slovy "na viděnou za rok v Salzburgu".

Za o.p.s. Pomocné tlapky®
Hana Pirnerová

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019