Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home »
Hledaný text:

Jak získat psa

Vloženo: 24. 11. 2009

Pomocné tlapky poskytují psy svým klientům zdarma. To, že od nás vychovaného a vycvičeného psa získáte, vás ale zavazuje k několika povinnostem, které je potřeba dodržet. Na následujících řádcích vám celý proces přidělení čtyřnohého pomocníka přiblížíme. Pokud budete i po jejich přečtení váhat nebo vám něco nebude jasné, kontaktujte prosím paní ředitelku.

1. Přečtěte si informace na našem webu

O tom, jaké požadavky musí žadatel o asistenčního psa splnit a jaké jsou obecné podmínky výchovy a výcviku psů, se můžete dočíst ve statutu obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky. Připravili jsme pro vás výňatky z něj, které upozorňují na to nejdůležitější:

Získání asistenčního psa je pozitivní změnou životního stylu a prvním krokem vzájemného vztahu, který je plný zodpovědnosti.

2. Nechte si poslat žádost

Jste-li rozhodnuti, že asistenčního psa chcete, prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo klasické pošty nás kontaktujte a nechte si poslat formulář Žádost o asistenčního psa. Po vyplnění ho pošlete k nám a my vás zařadíme na čekací listinu.

3. Čekání

Následuje období čekání, až na vás podle dotazníku přijde řada. Nezbývá vám než čekat, až psa dostanou všichni, kteří se o něj přihlásili před vámi.

4. Vstupní formulář

Až se dostanete mezi prvních osm v pořadníku, dostanete za úkol vyplnit další dotazník – vstupní formulář. Je poměrně obsáhlý a díky němu se dozvíme, jaké je vaše postižení a životní styl a co je důležité vědět pro výcvik psa.

5. Pohovor

Po vstupním dotazníku následují pohovory s psychologem a sociálním pracovníkem, kteří vás a vaši rodinu připraví na příchod psa do domácnosti. Dozvíte se, co bude jeho přítomnost znamenat pro váš život a jaké změny čekají vaše nejbližší.

Na základě dalšího rozhovoru určí fyzioterapeutka, jaké úkony jste schopni zvládnout sami a co máte vyžadovat od psa.

Během této fáze se vám budou věnovat také cvičitelé psa, kteří potřebují zjistit míru vašeho postižení, podmínky vašeho domova, vaše zájmy a životní styl, aby mohli psa připravit na život s vámi.

Poté, co proběhnou rozhovory, obdržíte poštou naše vyjádření. Je-li vše v pořádku a rozhodne se, že vám bude pes přidělen, najdeme psa, který se k vám bude nejvíce hodit svou povahou, schopnostmi a temperamentem. Najít ideálního psa není jednoduché, protože každý člověk je jiný a má své specifické představy a potřeby.

6. Výcvik a první setkání

Naši cvičitelé vám poté oznámí, jakmile je pes vytipován. Příležitost poprvé se s ním setkat dostanete zhruba po třech měsících a poté ho budeme cvičit tak, aby odpovídal vašim potřebám.

7. Secvičování

Nejnáročnější období celého procesu na vás klade zvýšené nároky – během secvičování je třeba, abyste získali důvěru svého čtyřnohého pomocníka a naučili se dávat mu povely a přijímat jeho pomoc. Vás i vaše rodinné příslušníky naučíme, jak o psa pečovat. Secvičení trvá asi 1 až 2 týdny a odehrává se v neutrálním prostředí, většinou v bezbariérovém domě Exodus v Třemošné. Poté vám bude cvičitel krátkou dobu k dispozici ještě u vás doma a vzápětí musíte projít testem spolupráce v terénu.

8. Sžívání

Během několika následujících měsíců zůstanete s cvičiteli v častém kontaktu, abyste společně „dopilovali“ detaily podle potřeby. Cílem je se s pejskem maximálně sžít.

9. Promoce

Následuje veřejná oslava zvaná promoce, na níž se sejdou členové vaší rodiny, všichni, kdo pomohli psa vychovat a vycvičit, sponzoři, ale také novináři. Dostanete certifikát, který dokládá, že vy a pes jste tým a že jste připraveni na společný život. Setkáte se také s ostatními klienty, kteří psa získali ve stejné době jako vy.

10. Rekondice

Převzetím psa a oslavou však náš vzájemný kontakt nekončí. Chceme vědět, jak se vám i vašemu pomocníkovi daří, takže nám budete posílat pravidelné písemné zprávy. Možná vás také někdy navštívíme, abychom zjistili, jak o pejska pečujete. A pravidelně pořádáme rekondiční pobyty, abyste si vy a pes oživili povely a jejich vykonávání. Vedle cvičitelů se setkáte rovněž s fyzioterapeutem, psychologem, sociálním pracovníkem a veterinářem.

 
Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019