Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Akce » 2013
Hledaný text:

Rekondiční pobyty klientů Pomocných tlapek

Vloženo: 30. 10. 2013

Každoročně  se konají dva turnusy rekondičních pobytů klientů Pomocných tlapek.

Duben  a říjen jsou již třináct let v duchu třídenních setkání klientů , které se konají v bezbariérovém domě Exodus. Cílem pravidelných rekondic je  přetestovat pracovní kondici asistenčních týmů a ověřit ovladatelnost  psů jejich páníčky. Kromě  pracovních záležitostí veterinář společnosti  prověři zdravotní stav psích asistentů .Každý klient má možnost  setkání a konzultace s psychologem a fyzioteraputem společnosti, kdy mohou probrat každodenní problémy z jejich života. Kromě pracovních záležitostí si klienti předávají cenné zkušenosti ze života nejen  s asistenčním psem, ale také  si sdělují cenné rady ze života s handicapem.

Na jaře 2013 se setkání  zúčastnilo 25 asistenčních týmů, podzimního setkání  14 týmů. Kromě nováčků a již zaběhlých týmů se rekondic  účastnili i psi senioři, u kterých je potřeba pečlivě hlídat zdravotní stav a kondici. Je velice  důležité, abychom včas odhadli vhodnou dobu odchodu asistenčního psa do psího důchodu.

Tým  Pomocných tlapek  zhodnotil, že klienti mají své psí asistenty ve výborné zdravotní kondici a pečují o ně s veškerou láskou.  Přezkoušení psů probíhalo v nákupním středisku OC na Rokycanské třídě v Plzni, kterému touto cestou moc děkujeme. Zde se ověřovaly testy přístupu do veřejných prostorů. Všechny týmy  absolvovaly test na výbornou a prokázali, že neohrožují při pohybu na veřejnosti jak sebe, tak veřejnost. Psi zvládli běžný nákup,  při kterém se sledovaly týmy již při výstupu z auta, následoval běžný nákup, kde pes musel zvládlout nátrahy  voňavých lákadel v podobě masa či rohlíku. Psi zvládali  i jízdu na jezdícím pásu, či je nechával chladným projíždějící úklidový  traktůrek, či vyjížděcí rolety. Po této  zkoušce se týmy odebrali na  veterinární kontrolu na  kliniku VEDILAB s.r.o. Zde  psi kromě běžné veterinární prohlídky musí i na váhu. Pečlivě dbáme na výživovou kondici psů. Pozitivní je, že až na pár psů, co měli menší nadváhu způsobenou  neuzpůsobením krmné dávky v zimním období, kdy je snížena pohybová aktivita , všichni klienti mají své psy ve výborné kondici.

Po návštěvě veterináře klienty čekalo testování dovedností asistenčního psa. Klienti se svými asistenty  prokazují, jak využívají naučené dovednosti. V případě jakéhokoliv problému jsou tu připraveni trenéři, aby ho pomohli  odstranit. Někdy se stav klienta postupem nemoci  zhoršuje a je potřeba některé dovednosti  oživit, či docvičit. I na to je na rekondicich prostor.

Poslední částí rekondičního pobytu je ověření ovladatelnosti psa klientem na veřejnosti. Klient musí svého psa bezpečně ovládat na veřejnosti i na volno. Pes  musí reagovat na přivolání, na povely poslušnosti, či na odvolání od jiného psa.

Máme radost, že naši psi to zvládají na výbornou, bohužel stale častěji  si klienti stěžují na volně pobíhající  neovladatelné psy, kteří je obtěžují a v horším případě i napadají  jejich  psí asistenty.

V dnešním hektickém  životě  někteří klienti chvátají do svých domovů. Ti, kteří mohou  strávit v Třemošné celý vikend, si při večerním posezení  navzájem předávají cenné zkušenosti  ze života.

 
Odložení a chůze na vodítku Gypsy (jeden z nejstarších pracujících asisťáků) Odložení a chůze na vodítku Gypsy (jeden z nejstarších pracujících asisťáků) Eliška Honlová a Harry - rekondiční pobyt Eliška Honlová a Harry - rekondiční pobyt Eliška Honlová a Harry - rekondiční pobyt Eliška Honlová a Harry - rekondiční pobyt Monty zvedá hlavu Stelle Monty - rekondice Monty - rekondice Monty - rekondice Rekondice
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019