Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Akce » 2013
Hledaný text:

MTBO Ztracené kobylky 2013

Vloženo: 15. 7. 2013
Ztracené kobylky

Druhý ročník MTBO Ztracené kobylky proběhl 29. června 2013. Start a cíl závodu byl v rekreačním středisku Machův mlýn v katastru obec Chříč, okres Plzeň sever. Závodníkům jsme do povodí Javornice a horní Berounky rozesely celkem 30 kontrol, z toho 25 jich bylo vyznačeno na mapě a k pěti kontrolám dostali účastníci nápovědu, podle které je museli najít, případně tam splnit nějaký úkol. Letošní ročník se inspiroval filmem "Ať žijí duchové", který se natáčel také na nedalekém hradu Krakovci, a proto bylo ladění "Ztracených" kontrol jasně dáno. Kdo zná krajinu letošního ročníku našeho závodu, což nyní mohou říct všichni naši účastníci, ví, co znamená pro cyklistu, když se řekne Javornice. Pro ty, kdo neví, je to synonymum pro časté přejezdy této romantické říčky a velké množství brodění. Od centra závodu na obě strany čekalo na účastníky během tří kilometrů asi tak 7-8 brodů. Při stavění trati jsme na každém metru uvědomovali, kolik krásných míst je v tomto regionu k vidění a že ne všude jsou stopy po člověku a jeho kreativitě. Ospalé vesničky s minimem provozu se zalíbily většině našich účastníků a věříme, že si ten kraj zamilovali podobně jako my a budou se sem vracet. A to nejen při konání dalšího ročního našeho závodu.

Náš závod měl po loňském úspěšném prvním ročníku na co navazovat a my jako pořadatelé jsme nechtěli nikoho zklamat. Proto jsme s přípravami začali s velkým předstihem, kdy bylo jaro ještě mladé. Ale vyplatilo se. Najíždění trati zabralo několik víkendů a na přípravu kostýmů rytíře Brtníka z Brtníku nebo Leontýnky bylo třeba hodně večerů. Nelehké bylo oslovování a práce se sponzory nebo ladění podmínek v centru závodu nebo výroba všech potřebných závodních rekvizit (map, startovních kartiček, triček,…). Pracné bylo rovněž průběžné informování o přípravách závodu a propagace akce. Ale všechny tyto činnosti se setkaly u účastníků našeho počinu s obrovským ohlasem a 18 dní před startem závodu jsme museli zvednout limit z původních 100 startujících dvojic na 120. I ten byl za další 3 dny dosažen a my jsme museli registrace uzavřít. Štěstí mělo nakonec ještě pár náhradníků, kteří nahradili na posledních chvíli odstoupivší dvojice, ale limit závodu jsme již z organizačních důvodů nemohli zvednout.

Na start závodu se tedy v sobotu 29. června 2013 postupně postavilo 120 dvojic v celkem osmi kategoriích. Jak děti, tak zejména dospělí se vydali sbírat kontroly umístěné na nejhezčích místech regionu, aby se pak v časovém limitu pro svou kategorii vrátili a porovnali v cíli s ostatními týmy, jak dobře naplánovali svoji trasu a kolik sil měli na závod připraveno. A k porovnávání jsme účastníkům dali večer dost příležitostí na Kobylkopárty, která naši akci uzavřela.

Závěrem bych rád poděkoval všem sponzorům a mecenášům, tedy, kteří všichni pomáhají zajistit materiálně konání naší akce, která není výdělečná a dokonce, jako jedna z mála podobných, daruje část vybraných peněz za startovné společnosti  Pomocné tlapky o.p.s., které vychovává psy pro i postižené sportovce. Letošní rok jsme takto věnovali 6000,-

Za pořadatele,

Pavel Horálek.

 
mtbo-2013.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018