Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Akce » 2003
Hledaný text:

Rekondice 2003

Vloženo: 7. 10. 2003

3.-5. 10. 2003 proběhl v hotelu Diana ve Velkých Losinách Rekondiční víkend Pomocných tlapek. Cílem tohoto setkání je umožnit vzájemné seznámení asistenčních týmů a zajištení následné péče o klienty. S tím je spojeno i procvičení povelů a každoroční přetestování již předaných psů, které zajistí, aby pes nezapomněl ani ty povely, které nepoužívá často (např. povely určené k řešení naléhavých situací).

Cvičitelé s každým klientem osobně probrali poslušnost a povelovou techniku. Po celou dobu byla k dispozici naše dvorní paní psycholožka Mgr. Iva Gregorová, kterou všichni již znají z pohovorů. Dalším důležitým bodem programu bylo seznámení klientů s aktuálním stavem předpisů týkajících se asistenčních psů a jejich práv. Práv sice není mnoho, nicméně situace se pomalu zlepšuje. Pracovníkům Pomocných tlapek pro změnu poskytují rekondice neocenitelnou příležitost dozvědět se o výsledcích své práce v praxi a získat informace, které v budoucnu pomohou vylepšit naše služby.

Zleva: Arinka II a David Smetana, Ezro a Zdenka Vojčíková, Ben a Jarka Machová, Asta a Lenka Sklenářová, Jana Kasidlová a Adam s Nikolkou Zázvorkovou.

Týmy právě prošly Testy přístupu do veřejných prostor, jejichž závěrečná část se konala v prodejně Lidl ve Velkých Losinách. Zleva: Arinka II a David Smetana, Ezro a Zdenka Vojčíková, Ben a Jarka Machová, Asta a Lenka Sklenářová, Jana Kasidlová (která se přávě seznámila se svou budoucí pomocnicí Eimy) a Adam s Nikolkou Zázvorkovou.

Rekondiční pobyt je také místem setkání rodin našich klientů. O příznivých účincích asistenčních psů na rodiny zdravotně postižených se nemluví příliš často. Asistenční psi jim ale dokážou ulehčit jejich úděl, ať již jako morální podpora nebo tím, že psi přebírají část pomoci, kterou předtím zajišťovala rodina. Během rekondic si rodinní příslušníci našich klientů mají rozhodně o čem povídat a také si mohou předat zkušenosti.

 
Zleva: Arinka II a David Smetana, Ezro a Zdenka Vojčíková, Ben a Jarka Machová, Asta a Lenka Sklenářová, Jana Kasidlová a Adam s Nikolkou Zázvorkovou. Jana Kasidlová s Eimy, Lenka Sklenářová a Asta, Ezro na klíně paní Vojčíkové Míša Kutač s Bárnym a paní Jarmila Machová s Benem Organizátoři zleva: Jana Gregorová, Petr Pirner, Mgr. Iva Gregorová, Hana Pirnerová, Ing. Miroslav Gregor, Olga Tomášů, Jiří Tomášů Zdenka Vojčíková s Ezrem, Fellini a Julie Janická, David Smetana s Arinkou II Nikolka Zázvorková s Adamem, Míša Kutač s Bárnym a Ben s Jarkou Machovou Rodinní příslušníci
 
Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019